Globi

Një person vrau 20 fëmijë të vegjël, qytetarët tregojnë tmerrin që panë

Shkruar nga Liberale
Një person vrau 20 fëmijë të vegjël, qytetarët

Shefi i Policisë ka dhënë detaje rreth ngjarjes së rëndë të ndodhur ditën e sotme në Tajlandë. Sipas policisë autori ka vrarë me thikë disa fëmijë të vegjël, ndërsa disa kanë arritur t’i mbijetojnë sulmit.

Shefi i Policisë Kombëtare të Tajlandës Damrongsak Kittiprapat tha se më pas autori pasi ka dalë nga qendra ku ka kryer sulmin, ka vrarë me armë këdo që i ka dalë para deri sa më pas është futur në një banesë.

“Ne rrethuam shtëpinë dhe më pas zbuluam se ai kreu vetëvrasje në shtëpinë e tij”, ka thënë më tej ai.

“I mbaja duart lart dhe u luta për mëshirë. Nuk dija çfarë të bëja,” tha një grua.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH