Sport

Tensione në përballjen Tirana-Bylis, tifozët sulmojnë arbitrin

Shkruar nga Liberale
Tensione në përballjen Tirana-Bylis, tifozët sulmojnë

Fundi i përballjes mes Tiranës dhe Bylisit ka përfunduar me tensione ne fushë pasi tifozët kanë pushtuar fushën ku kanë sulmuar arbitrin.

Të parët ishin lojtarët dhe stafi i bardhebluve që rrethuan arbitrin Kridens Meta, i cili akuzohej nga ata për një penallti që akordoi në favor të Bylisit, nga e cila erdhi barazimi i shifrave.

Tifozët e tensionuar hynë në fushë duke rrethuar arbitrin dhe tentuan ta godasin atë dhe vijërojtësit.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH