Aktualitet

Si ka ndryshuar tregu valutor sot? Ja me sa blihen dhe shiten dollari dhe euro

Shkruar nga Liberale

Java ka nisur me një tjetër rënie për monedhën europiane. Sot, më 3 tetor 2023, dollari amerikan blihet me 100.2 lekë dhe shitet me 101.3 lekë.

Monedha evropiane Euro blihet me 105.5 lekë dhe shitet 106.4 lekë.

Paundi britanik blihet me 121 lekë dhe shitet me 122 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 73.3 lekë, ndërsa në shitje me 74.5 lekë.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH