Sociale

Shqipëria mes emrave te mëdhenj, sugjerohet nga "Travel of Path" si nje destinacion i përballueshëm

Shkruar nga Liberale

Shqipëria mes emrave te mëdhenj, sugjerohet nga "Travel of

Udhëtarët gjithmonë janë të interesuar për të gjetur destinacionet më të mira në aspektin ekonomik.

Faqja amerikane për turizmin 'Travel of Path' rekomandon 5 destinacione që konsiderohen të përballueshme për këtë vit, ku përfshin  Shqipërinë, Turqinë, Tajlandën, Portugalinë dhe Kolumbinë.

Shqipëria është një nga vendet më në trend dhe me rritjen më të shpejtë të turizmit në Evropë, dhe gjithashtu ofron shumë avantazhe ekonomike për udhëtarët e huaj.

Për nomadët dixhitalë, Shqipëria konsiderohet një parajsë e vetërtetë. Kryeqyteti, Tirana është pikë hyrëse për të kaluar në vend, por shumë vizitorë gjejnë veten në bregdet.

Durrësi, Saranda dhe Ksamil janë destinacionet ideale për udhëtarët, për shkak të plazheve të tyre të bukura. Në Shqipëri, çmimet për akomodim buzë detit, ushqimi, pijet dhe transporti janë shumë të favorshme për turistët ndaj dhe vëndi ynë është rënditur ndër vendet më të favorshme për tu vizituar.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH