Sociale

Mbani shënime: Këto katër dhurata nuk duhet t'ja bëni KURRË partnerit për Shën Valentin

Shkruar nga Liberale

Mbani shënime: Këto katër dhurata nuk duhet t'ja bëni

Dita e të dashuruarve po afron dhe që të mos gaboni, ne po ju rendisim disa nga dhuratat që nuk duhet t'ja bëni kurrë partnerit.

Mbani shënime: Këto katër dhurata nuk duhet t'ja bëni

1. Një arush pelushi me përmasa të mëdha
Lërini pellushi për fëmijët, ju lutem dhe faleminderit. Në fund të fundit , partneri juaj ka më shumë gjasa të kënaqet duke u mbuluar me një batanije komode me peshë sesa një arush pelushi 7 metra të gjatë.

Mbani shënime: Këto katër dhurata nuk duhet t'ja bëni

2. Lule (dhe asgjë tjetër)
Kjo buqetë me trëndafila të kuq është një gjest i mrekullueshëm, por brenda një jave (ose më pak), gjithçka që do t’ju mbetet është disa petale të thara dhe kërcell të vyshkur. Në vend të kësaj, ndërroni lulet e freskëta me një bimë të gjallë, e cila do të zgjasë pak më gjatë

Mbani shënime: Këto katër dhurata nuk duhet t'ja bëni

3.Produkte të higjenës dentare
Produktet e higjienës dentare, megjithëse janë praktike, janë disa nga dhuratat më të këqija të Shën Valentinit. Pse? Është si t’i thuash dikujt nevojën për të përdorur këto ‘produkte të higjienës personale’, të cilat mund të jenë fyese.

Mbani shënime: Këto katër dhurata nuk duhet t'ja bëni

4.Dokumentat e divorcit
Paraqitja e dokumenteve të divorcit është thellësisht e papërshtatshme dhe lënduese, pavarësisht nga ngjarja. Është antiteza e asaj që përfaqëson dita e dashurisë, lidhje dhe vlerësim.

Dita e Shën Valentinit duhet të jetë për të festuar afinitetin tuaj, jo për t’i dhënë fund asaj. Një gjest i tillë në një ditë kushtuar dashurisë mund të shkaktojë shqetësime të konsiderueshme emocionale.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH