Politikë

Takim në Spanje mes kryeministrit Rama dhe homologut të tij Pedro Sanchez

Shkruar nga Liberale

Takim në Spanje  mes kryeministrit Rama dhe homologut të tij Pedro

Kryeministri Edi Rama ka udhëtuar në Madrid për të marrë pjesë në panairin e madh global të turizmit "Fitur Madrid".

Para pjesëmarrjes në këtë panair, Rama ka mbajtur një takim me kryeministrin spanjoll Pedro Sanchez. Takimi mes tyre u zhvillua në zyrën e Sanchezit në Madrid dhe u pasua nga një takim dypalësh mes dy delegacioneve.

Në delegacionin që shoqëronte Ramën ishin edhe disa kryetarë të bashkive të Shqipërisë. Në ditën e nesërme, Rama do të marrë pjesë në ceremoninë e hapjes së Panairit Ndërkombëtar të Turizmit "FITUR 24".

Ai do të prezantojë diversitetin e pasur të atraksioneve turistike të Shqipërisë, duke e bërë atë një destinacion unik për t'u vizituar dhe promovuar. Ceremoninë e hapjes do ta kryejë Mbreti i Spanjës, Felipe VI.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH