Politikë

“Krenar për Shqipërinë”, Rama ndan pamjet nga takimi me Unionin e Sipërmarrësve në Francë

Shkruar nga Liberale

“Krenar për Shqipërinë”, Rama ndan pamjet nga takimi

Kryeministri Edi Rama ndodhet për një vizitë dyditore në Paris, Francë me ftesë të Presidentit francez, Emmanuel Macron.

Në kuadër të kësaj vizite, kreu i qeverisë ka zhvilluar një takim pune me Unionin e Sipërmarrësve të Francës MEDEF, nën drejtimin e z. Jean-Paul Agon, president i grupit L’Oréal dhe i komitetit Francë-Shqipëri në MEDEF, me pjesëmarrjen e 35 përfaqësuesve të kompanive prestigjoze franceze, si dhe të ftuar të tjerë nga bota e biznesit.

"Mëngjesi në Paris me Unionin e Sipërmarrësve të Francës.", shkruan Rama krahas videos së shpërndarë në Facebook. 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH