Politikë

Grupi nga Diaspora hyn në Kuvend dhe hedhin pankarta: Dua të votoj në 2025! Ju nuk na përfaqësoni

Shkruar nga Liberale

Grupi nga Diaspora hyn në Kuvend dhe hedhin pankarta: Dua të votoj

Një grup qytetarësh nga Diaspora kanë hyrë sot në ambientet e Kuvendit, duke kërkuar nga deputetët t’u krijojnë mundësinë për të votuar në zgjedhjet e 2025.

Me pankartat “Dua të votoj në 2025”, ky grup ka hedhur pankarta në sallën e Kuvendit.

Ata kanë kërkuar nga deputetët të zbatojmë vendimin e Gjykatës Kushtetuese, e cila ka kërkuar nga Kuvendi t’i japë dritën jeshile kësaj çështjeje.

Theksojmë se vota e diasporës është kërkuar vazhdimisht nga opozita, por nuk është arritur ende një dakordësi për këtë. 

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH