Politikë

EMRI/ Kush është deputeti i vetëm që votoi kundër ‘Amnistisë Penale’

Shkruar nga Liberale

EMRI/ Kush është deputeti i vetëm që votoi kundër

Pas një seance maratonë në parlamentin e Shqipërisë është votuar amnistia penale me 116 vota pro dhe 1 kundër.

Agron Shehaj ishte i vetmi deputet që votoi kundër amnistisë nga e cila pritet të përfitojnë rreth 700 të burgosur dhe rreth 2500 persona në shërbim prove.

PS dhe PD kanë finalizuar dakordësinë e arritur më parë. Në amendamentet e dorëzuara në Kuvend, parashikohet falja e të gjithë protestuesve të opozitës, përjashtuar ata që kanë goditur punonjësit e policisë.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH