Kronikë

E dhunoi rëndë të dashurën dhe i dha pilula që të abortonte fëmijën, merret vendimi per të riun shqiptar

Shkruar nga Liberale

E dhunoi rëndë të dashurën dhe i dha pilula që të

I riu shqiptar i akuzuar për ndërprerjen me dhunë të shtatzënisë së të dashurës së tij 19-vjeçare në Zakynthos të Greqisë, është liruar me kusht.

27-vjeçari ka shkuar në Gjykatë paraditen ditën e sotme dhe me vendim të përbashkët me prokurorin është liruar me kushte shtrënguese, garanci 2000 euro, ndalim daljeje jashtë vendit, paraqitje në komisariat dhe kushte kufizuese ndalim afrimi me 19-vjeçaren.

Ky vendim ka sjellë reagime të forta nga familjarët e vajzës së re, të cilët kanë deklaruar se po tentohet që të mbyllet çështja pa marrë dënimin që meriton.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH