Aktualitet

MOTI I DITËS: Ngrica dhe mjegull në zonat malore, ulen temperaturat

Shkruar nga Liberale
MOTI I DITËS: Ngrica dhe mjegull në zonat malore, ulen temperaturat

Sot do të mbizotërojë mot i kthjellët dhe me mjegull e ngrica në rrugë.

Do të ketë prezencë ngricash të forta në akset rrugore, kryesisht përgjatë relieveve malore si dhe mjegull e mjegullinë në zonat luginore.

Era do të fryjë me drejtim verilindje- veriperëndim me shpejtësi mesatare 1-5m/s, ndërsa në bregdet era arrin shpejtësi deri 11m/s duke bërë që valëzimi në dete të jetë i forcës 1-3ballë.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH