Aktualitet

KQZ i hoqi sot mandatin Fredi Belerit, Kryeministria letër Begajt: Shpallni datën e zgjedhjeve në Himarë!

Shkruar nga Liberale

KQZ i hoqi sot mandatin Fredi Belerit, Kryeministria letër Begajt: Shpallni

Kryeministria i është drejtuar me një letër Presidetit të Republikës, Bajram Begaj duke i kërkuar që të caktojë datën e zgjedhjeve të pjesshme për Bashkinë e Himarëe.

Kërkesa vjen pasi Komisioni Qendror i Zgjedhjeve mori sot vendimin për t’i hequr mandatin Fredi Belerit, i zgjedhur më 14 maj nga votuesit.

Ky i fundit ishte dhe vetë i pranishëm në seancë, ku u shpreh se "siç erdha tani në mbledhjen e KQZ, mund të kisha shkuar në HImarë për të bërë betimin."

Lera drejtuar Presidencës mban firmën e Sekretarit të Përgjithshëm Ëngjëll Agaçi.

KQZ i hoqi sot mandatin Fredi Belerit, Kryeministria letër Begajt: Shpallni

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH