Aktualitet

Rama udhëton drejt Izraelit, takim me kryeministrin dhe presidentin

Shkruar nga Liberale
Rama udhëton drejt Izraelit, takim me kryeministrin dhe presidentin

Kryeministri i vendit, Edi Rama ditën e sotme do të zhvillojë një vizitë zyrtare në Izrael.

Burime bëjnë me dije se kryeministri është nisur drejt Irzaelit, ndërsa në fokus të takimeve zyrtare do jenë sulmet kibernetike nga Irani.

Kreu i qeverisë do të zhvillojë takim me homologun izraelit Yair Lapid, presidentin Isaac Herzog, kryetarin e Kuvendit Mickey Levi dhe liderin e opozitës Benjamin Netanyahu.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH