Aktualitet

Ngarkesa në konteinerin në Durrës, tre lloje pakosh u përdorën për…

               Publikuar në : 20:12 - 10/04/21 liberale

Tre lloje pakosh u përdorën për të fshehur e mbështjellë 143 kg kokainë brenda konteinerit i cili erdhi nga Ekuadori në Durrës.

Mësohet se pakot lexonin “El Mejor” ose në shqip Më e mira, shoqëruar nga fotoja e Pablo Escobar, “Viejon” që në shqip do të thotë i moshuari, dhe ‘Brater’ që përkthehet vëlla.

Ngarkesa kishte si detinacion firmën “Masabi Fruits” në Kombinat të administratorëve Klajdi Xibraku dhe Erjon Peti, që të dy të arrestuar.


KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back