Globi

Në një nga kryeqytetet e shqiptarëve transporti publik do jetë falas këtë fundjavë

Shkruar nga Liberale
Në një nga kryeqytetet e shqiptarëve transporti publik do

Për t’i inkurajuar sa më shumë qytetarët që të përdorin transportin publik, në Prishtinë mund të udhëtohet falas gjatë kësaj fundjave. Është kjo një nismë interesante, për t’i nxitur banorët të lëvizin me transportin publik.

Kjo lëvizje vjen për të nxitur qytetarët të zgjedhin transportin publik dhe alternativat e tjera në vend të makinës private. Kjo në kuadër të “luftës” kundër ndotjes.

Njoftimi

Të dashur qytetarë,

Ju njoftojmë se nesër dhe pasnesër, me datë 21 dhe 22 maj, transporti me Trafiku Urban, do të jetë pa pagesë.

Për të mirën e Kryeqytetit, ju inkurajojmë që sa më shumë të përdorni transportin publik dhe alternativ.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH