Globi

Ndërron jetë miliarderi kinez, dyshohet se e helmua me çaj

Shkruar nga Liberale
Ndërron jetë miliarderi kinez, dyshohet se e helmua me çaj

Ka vdekur si pasojë e helmimit miliaderi kinez Lin Qi. CEO i kompanisë së famshme, Yoozoo ishte helmuar në natën e Krishtlindjeve.

Pas disa ditë qëndrimi në spital, Qi ka vdekur duke mos e përballuar helmimin që dyshohet se erdhi nga një çaj.

Një punëtor, i afërm i tij, është i dyshuari kryesor për helmimin.

Kompania e tij, Yoozoo kishte bërë bujë me krijimin e disa lojërave kompjuterike dhe telefonike, të cilat u bënë të famshme në mbarë botën. Yoozoo ka të punësuar mbi 2.000 punonjës.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH