Globi

Ndaloi në semaforin me dritë të verdhë, ‘të panjohurit’ dalin nga makina dhe e rrahin për vdekje 47-vjeçarin

Shkruar nga Liberale
Ndaloi në semaforin me dritë të verdhë, ‘të

“U përplasa, thirra policinë, donin të më rrihnin”, është mesazhi i fundit në WhatsApp i dërguar nga Marco Nebiolo, një Agjent i pasurive të patundshme në Torino rrahur për vdekje nga disa ‘të panjohur’ vetëm sepse ai kishte ndalur rregullisht në dritën e verdhë në udhëkryq. 47-vjeçari, i njohur edhe si anëtar i bordit të ndërtimit të Api të Torinos dhe i bordit drejtues të Fimaa-s, është tashmë i shtruar në spital me një prognozë të rezervuar në departamentin e Neurokirurgjisë pranë CTO të Torinos me trauma në kokë, hematoma dhe plagë të ndryshme dhe disa vatra hemorragjike.

Sulmi ndodhi të premten, pak para drekës, në Corso Unità d'Italia. Sipas asaj që është rikonstruktuar deri më tani, burri ka qenë në timonin e makinës "Fiat Punto" kur ka frenuar në kryqëzim kur është ndezur drita verdhe-portokalli. Por një makinë nga pas e goditi atë dhe më pas filloi sulmi verbal e fizik.

“Ata goditën xhamin dhe e ofenduan sepse ai frenoi në vend që të kalonte. Në orën 12: 53 Marco dërgoi një mesazh në WhatsApp. Më pas nuk dëgjova më kurrë nga ai", tha gruaja e tij në Kronikën e Torinos, bazuar në atë që dëgjoi nga burri që nuk mund të ngrihet dhe ndërron momentet e qartësisë me momentet e mjegullës mendore. “Kush ka parë diçka, të flasë dhe të më kontaktojë”, është apeli i nisur nga gruaja.

Sipas hetuesve, Marco Nebiolo është goditur nga një burrë, i cili ndodhej me gruan dhe djalin e tij, të cilët kanë dalë të gjithë nga makina pas përplasjes. “Ai doli dhe u sulmua. Pastaj ai ra në tokë dhe goditi kokën. Nuk dimë gjë tjetër, përveç se në orën 13:10 një zonjë e ka parë në një pellg gjaku pas makinës së saj”, sqaruan të afërmit. Më pas 47-vjeçari u dërgua me ambulancë në spital ku ndodhet i shtruar dhe gjendja e tij po mbahet nën vëzhgim nga afër.

Në skenën e sulmit gjithashtu oficerët e policisë lokale të cilët tashmë kanë identifikuar makinën që e goditi atë dhe për rrjedhojë pronarin dhe shoferin por dinamika e ngjarjeve është ende duke u hetuar. Kjo është arsyeja pse familja e 47-vjeçarit po kërkon dëshmitarë për të rindërtuar atë që ndodhi. Në fakt, vetë Marco Nebiolo nuk e mban mend mirë atë që ndodhi pas përplasjes dhe ofendimeve. Burrit nuk i kujtohet as të ketë dalë nga makina e cila sigurisht nuk mund të hapet nga jashtë.

Kur e gjetën në vendin e sulmit, ai ishte pa ndjenja jashtë makinës dhe në një pellg gjaku. “Kur mbërrita në spital ai ishte pa ndjenja, me fytyrë të përgjakur dhe buzë të çarë të varur”, ka treguar bashkëshortja e tij, duke bërë të ditur se edhe në rast të hetimeve zyrtare për lëndime, familja do të bëjë denoncim./fanpage.it- Liberale.al

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH