Aktualitet

Moti/ Reshje lokale shiu dhe ulje temperaturash

Shkruar nga Liberale
Moti/ Reshje lokale shiu dhe ulje temperaturash

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të qëndrueshëm, por priten dhe intervale të shkurtra kohore me reshje shiu.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë rënie të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore, nga 07°C në 14°C, në zonat e ulëta nga 16°C në 22°C dhe në zonat bregdetare nga 18°C në 24°C.

Era do të fryjë në drejtim Verior-Verilindor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 3 ballë.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH