Aktualitet

Meta thirrje qeverisë: Të shtohet numri i testimeve të COVID-19

Shkruar nga Liberale
Meta thirrje qeverisë: Të shtohet numri i testimeve të COVID-19

Presidenti Ilir Meta i ka bërë thirrje qeverisë që të plotësojë disa kërkesa sa i takon situatës së krijuar për shkak të pandemisë.

Përmes një mesazhi ën ‘Facebook’, kreu i shtetit bën thirrje që të shtohen testimet, si dhe të rritet buxheti për sistemin shëndetësor. Mes të tjerash, ai shton se; “Së bashku kundër COVID-19, për mbrojtjen e shëndetit të çdo qytetari!”

MESAZHI I METËS

Të shtohen testimet.

Të rritet buxheti për sistemin shëndetësor.

Të rimbursohet çdo qytetar që mjekohet në banesë.

Të gjithë të vendosin maskat.

Së bashku kundër COVID-19, për mbrojtjen e shëndetit të çdo qytetari! ??

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH