Aktualitet

Meta: Patronazhistët janë shantazhistët e kohëve tona

Shkruar nga Liberale
Meta: Patronazhistët janë shantazhistët e kohëve tona

Presidenti Meta i ftuar në televizionin lokal në Fier ka deklaruar se patronazhistët janë shantazhistët e kohëve tona ose fuksat e kohës së kaluar, dhe ajo eshtë një strukturë e fshehtëdhe e paligjshme.

“Përdorja e të dhënave personale dhe marrja e tyre nga institucionet shtetërore nga ana e Partisë Socialiste, janë bërë për të shantazhuar qytetarët.

Ekspozimi i këtyre të dhënave personale të qytetarëve është shkelje e ligjit dhe cenim i të drejtave dhe lirive të njeriut. Patronazhistët janë shantazhistët e kohëve tona ose fuksat e kohës së kaluar. Është një strukturë e fshehtë, e paligjshme, shantazhuese dhe intimiduese.”, u shpreh Meta.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH