Aktualitet

"Mbyllet hetimi Meta: Ilegjitim" hap sot Gazetën Liberale

Shkruar nga Liberale
"Mbyllet hetimi Meta: Ilegjitim" hap sot Gazetën Liberale

Dita e djeshme ishte afati i fundit që Komisioni Hetimor Parlamentar i kishte caktuar presidentit Meta për seancën dëgjimore.

Në mungesë të tij, ky komisioni i mbylli dje hetimet e nisura nga kërkesa e një grupi deputetësh për shkarkimin e Metës me pretendimin e shkeljes së rëndë të Kushtetutës.

Pretendime të ngritura edhe më herët ndaj presidentit Meta, por që kësaj here patën në fokus mesazhet dhe deklaratat e tij para, gjatë dhe pas fushatës elektorale.

Ashtu siç edhe i pat lajmëruar më herët, përmes një letre të gjatë e shteruese drejtuar kreut të Kuvendit, edhe dje presidenca është përgjigjur përmes një shkrese për mospjesëmarrjen e tij në mbledhjen e Komisionit Hetimor.

Për më tepër lexoni Gazetën Liberale, print ose online!

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH