Sport

Serie A/ Juventusi gabon në shtëpi, Empoli i bën ‘nder’ Interit

Shkruar nga Liberale
Serie A/ Juventusi gabon në shtëpi, Empoli i bën

Por pas vetëm 20 minutash, ishte Baldanzi ai që i prishi festën ekipit të Alegrit, duke rikthyer baraspeshën.

Më pas takimi nuk pati më histori, me të dyja skuadrat që u ndanë me nga një pikë.

Në fushë për Empolin për 90 minuta ishte Ardian Ismajli, ndërsa në stol ishin Stiven Shpendi dhe Etrit Berisha, ky i fundit i rikthyer pas një dëmtimi.

Kështu Juventusi vazhdon në vendin e parë me 53 pikë, dy më shumë se Interi i vendit të dytë, por me zikaltrit që janë dy ndeshje më pak.

Nga ana tjetër, Empoli tashmë shpreson te mbijetesa pas pikës së vyer kundër bardhezinjve në “Allianz Stadium”.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH