Sport

Kukësi bën të papriturën, eliminon Partizanin në Kupë falë penalltive

Shkruar nga Liberale

Kukësi bën të papriturën, eliminon Partizanin në

Kukësi ka bërë surprizën më të madhe të këtij turi në Kupën e Shqipërisë, teksa ka eliminuar Partizanin edhe pse kishte humbur ndeshjen e parë në fushën e vet.

Jo shumë i kishte llogaritur verilindorët si pretendentë për kualifikimin pas humbjes në ndeshjen e parë me shifrat 1-0. Por ata ia dolën të godasin me një gol të shkëlqyer të Hasajt në kryeqytet dhe pastaj u mbrojtën me rregull duke bërë që ndeshja të shkonte me shtesa dhe më pas me penallti.

Aty, peshoi goditja e gabuar e Atanaskoskit, i cili u neutralizua nga Tafas, ndërsa lojtarët e Kukësit shënuan të 5 tentativat e tyre, duke siguruar biletën për gjysmëfinalet e Kupës.

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH