Sport

Alvaro Arbeloa prezanton zyrtarisht marrëveshjen me Real Madrid në Shqipëri

Shkruar nga Liberale

Alvaro Arbeloa prezanton zyrtarisht marrëveshjen me  Real Madrid në

Alvaro Arbeloa, ambasadori i Real Madridit dhe trajneri U-19, pritën Xhuliano Kondën nga GK Sport në Real Madrid Sport City për të shpalosur programin e parë të shkolla edukative të futbollit që do të mbahet nga data 10 deri më 14 qershor në Shqipëri.

Fitimet nga këto aktivitete do të mbështesin projektet socio-sportive që Fondacioni “Real Madrid” po zhvillon në rajon për fëmijët e talentuar.

Për herë të parë Fondacioni “Real Madrid” viziton Shqipërinë për një klinikë.

Një trajner nga Fondacioni do të udhëtojë në vend për të ndjekur të rinjtë që duan të jetojnë një eksperiencë unike përmes futbollit dhe të mësojnë vlerat me metodologjinë edukative të Fondacionit.

Kjo shkollë u ofron fëmijëve mundësinë për të zhvilluar aftësitë e tyre të futbollit përmes trajnimeve specifike nën drejtimin e trajnerëve të trajnuar në metodologjinë e organizatës.


Të gjithë ata janë të miratuar nga Departamenti i Sporteve të Real Madridit.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH