Arte

Game of Thrones, The Lord Of The Rings dhe Hobbit, kolonat zanore të këtyre filmave në Teatrin Lycabettus

Shkruar nga Liberale

Game of Thrones, The Lord Of The Rings dhe Hobbit, kolonat zanore të

Muzika e tre prej tregimeve më të mëdha epike të ekranit të vogël dhe të madh, Game of Thrones, The Lord Of The Rings dhe The Hobbit, do të luhen për një natë, më 19 korrik, Teatrin Komunal të Lycabettus. 

Do të mbahet atje, një homazh për meloditë e këtyre tre hiteve të mëdha, të cilat do të interpretohen në skenë nga një grup prej më shumë se 80 interpretuesish, duke përfshirë një orkestër simfonike me shumë anëtarë, kor dhe solistë me përvojë.

Organizatorët premtojnë një natë magjike me projeksione, efekte speciale dhe ndriçim spektakolar, bazuar në muzikën e mahnitshme të producentëve shumë të dashur të emesioneve televizive dhe filmave. /Liberale.al/ L.M/

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH