Globi

Lukashenko dëshiron të dërgojë trupa në Ukrainë, oficerët nuk pranojnë

Shkruar nga Liberale
Lukashenko dëshiron të dërgojë trupa në Ukrainë,

Aleksandër Lukashenko dëshiron të dërgojë trupa në Ukrainë, por oficerët e lartë të brigadës së pestë të Forcave Speciale në Bjellorusi nuk pranojnë.

Ukraina ka thënë se prej territorit të Bjellorusisë janë sulmuar me raketa.

“Duke hyrë në luftë kundër Ukrainës, Bjellorusia do të dëbohet nga komuniteti i shteteve të qytetëruara dhe do të jetë një i dëbuar ndërkombëtar për shumë vite në vijim”, shkruan oficerët ushtarakë.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH