Aktualitet

Gazeta Liberale hapet me: Krasitja e populistit

Shkruar nga Liberale
Gazeta Liberale hapet me: Krasitja e populistit

Nga bashkimi kombëtar dhe kundërshtitë e dialogut Kosovë-Serbi, tek reciprociteti në vend të taksës me fqinjët dhe bashkëpunimi me partnerët ndërkombëtarë, për normalizimin e marrëdhënieve, por edhe për të luftuar korrupsionin.

Një ditë pas fitores, Albin Kurti ka nisur të flasë si kryeministri i ri i Kosovës, duke latuar edhe tezat populiste që i dhanë popullaritet e mbështetës.

Bashkimin me Shqipërinë nuk e lejon Kushtetuta dhe  simbolet e Kosovës nuk janë në përparësitë e qeverisë së re, që është zotuar të luftojë korrupsionin dhe kapjen e shtetit.

Këto dhe shumë të tjera do t'i gjeni sot në Gazetën Liberale në print. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH