Aktualitet

Ish-truproja i Saimir Tahirit jep llogari në gjykatë, u "tradhtua" nga bashkëpunëtori të drejtësisë

Shkruar nga Liberale
Ish-truproja i Saimir Tahirit jep llogari në gjykatë, u

Sot gjykata e Posaçme mori të pandehur Hekuran Markun, truprojën e ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri, për akuzat e trafikut të lëndëve narkotike dhe grupit kriminal.

Marku mohoi akuzat dhe nëpërmjet avokatëve kërkoi rikthim të çështjes për hetime të mëtejshme me qëllim verifikimin e qelizave telefonike.

Ish-truproja Tahirit deklaroi në seancë që ka bërë vetëm detyrën dhe se nuk ka lidhje me kultivimin e kanabist.

Por, SPAK e mbështet akuzën në deklarimet e një bashkëpunëtori të drejtësisë

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH