Kryesore

“Hetimi i një katastrofe”, hap sot Gazetën Liberale

               Publikuar në : 08:31 - 07/12/19 liberale

Për të gjithë zërat kritikë që e panë shembjen e godinave të dëmtuara nga tërmeti menjëherë me të përfunduar operacionet e kërkim-shpëtimit si përpjekje për të zhdukur provat, kryeministri Rama do të përgjigjej se asgjë nuk ishte fshirë dhe se gjithçka ishte dokumentuar me fotografi dhe kampionë betoni e hekuri.

Kreu i qeverisë do të thoshte madje se po bëheshin gati dosjet, edhe pse ndërkohë prokuroritë e Durrësit, Krujës, Lezhës, Laçit dhe Tiranës kanë nisur tashmë hetimet kryesisht për veprat “ndërtim pa leje”, “shpërdorim detyre”, “dhënie e ndihmës për ndërtim të paligjshëm apo “Falsifikimi të dokumenteve për ndërtimet”.

Këto dhe shumë të tjera do t’i lexoni në Gazetën Liberale në print sot. /Gazeta Liberale

Tags: , , , , ,


KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back