Aktualitet

Goditet nga rrufeja, shpërthen në flakë banesa dykatëshe në Malësi të Madhe

Shkruar nga Liberale
Goditet nga rrufeja, shpërthen në flakë banesa dykatëshe

Një banesë 2-katëshe është përfshirë nga flakët mbrëmjen e djeshme në fshatin Grabon të Malësisë së Madhe.

Shkak për zjarrin është bërë moti i keq dhe rënia e rrufesë që i ka vënë flakën shtëpisë.

Banesa ishte në pronësinë e Zef Gjergj Pëllumbajt dhe kishte në brendësi 13 dhoma.

Fatmirësisht mësohet se nuk ka persona të lënduar.

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH