Aktualitet

Gjykata e Lartë fillon punën, ambasadorja Kim ka një mesazh

Shkruar nga Liberale
Gjykata e Lartë fillon punën, ambasadorja Kim ka një mesazh

Ambasadorja e SHBA, Yuri Kim ka uruar 3 gjyqtarët e rinj të Gjykatës së Lartë që kanë filluar me punën nga dita e djeshme ku shpallën dhe vendimet e para.

"Urime gjyqtarëve të Gjykatës së Lartë për marrjen menjëherë përsipër të detyrave të tyre. Gjyqtarët po tregojnë vendosmërinë e tyre për të ofruar drejtësi në mënyrë efektive. Gjykatë e Lartë funksionale është thelbësore për zbatimin e reformës në drejtësi", shkruan Kim në Twitter. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH