Aktualitet

Gazeta Liberale hapet me: Zgjidhja sipas Metës

Shkruar nga Liberale
Gazeta Liberale hapet me: Zgjidhja sipas Metës

Presidenti Meta zbulon 14 pikat e platformës, duke kërkuar Këshill Politik edhe për Reformën në Drejtësi. Kryeministri Rama pranon të ulet në tryezë të gjerë, bashkë me faktorin ndërkombëtar, për ta diskutuar, kryedemokrati Basha shpall vendosmërinë për miratimin e Reformës Zgjedhore. Ambasadorja amerikane, lëshon sërish mesazh të qartë për të gjithë aktorët e politikës shqiptare. Dy reformat të bëhen sa më shpejt, pa bërë pazare!

Teatër me teatrin, jashtë Teatrit që nuk është më dhe që opozita ka premtuar ta ringrejë ku ishte e siç ishte, ndërsa maxhoranca që e shembi u zotua ta ndërtojë nga e para sipas projektit origjinal, veçse larg vendit ku qëndroi për tetëdhjetë vite.

Por teatri ishte vetëm introdukta e një skenari dinamik, që ka nisur të zbulohet me copëza ditët e fundit.

Këto dhe shumë të tjera do t'i lexoni sot në Gazetën Liberale në print. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH