Aktualitet

Erdogan: Do ndërtojmë 500 njësi banimi për të prekurit nga tërmeti

Shkruar nga Liberale
Erdogan: Do ndërtojmë 500 njësi banimi për të prekurit

Presidenti turk, Rexhep Taip Erdogan ka qenë një ndër të partë që ka shprehur dhimbjen dhe sensibilizimn për situatën e krijuar në Shqipëri, pas tërmetit të 26 nëntorit.

Përveç kësaj, ai ka vendosur të kontribuojë financiarisht në ndihmë të atyre që u prekën nga kjo fatkeqësi e natyrës.

“Si vëllezër turq, do të ndërtojmë 500 njësi banimi në Shqipëri. Ekipet tonado të kryejnë punimet në Shqipëri”, ka thënë Erdogan./Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH