Aktualitet

Detyronte gruan të prostituohej, arrestohet shqiptari në Itali

Shkruar nga Liberale
Detyronte gruan të prostituohej, arrestohet shqiptari në Itali

Një 41-vjeçar shqiptar, me precedentë të mëparshëm penalë, ka rënë në prangat e policisë italiane, pasi akuzohet se ka detyruar të prostituojë gruan e tij.

Mediet italiane shkruajnë se shqiptari u arrestua për krimet e keqtrajtimit, zhvatjes dhe plagosjes së rëndë personale.

Ai akuzohet se dhunoi fizikisht dhe verbalisht gruan e tij në mëyrë të përsëritur në 10 vitet e fundit.

Raportohet se shqiptari e kërcënonte vazhdimisht me vdekje dhe në rrethana të ndryshme, e kishte rrahur me një shufër hekuri , duke i thyer gjymtyrët.

Sipas mediave ai e kishte goditur me thikë dhe kishte plagosur në disa pjesë të trupit. Shqiptari u arrestua nga karabinierët e Giugliano , të cilët e gjurmuan atë në San Marcellino.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH