Aktualitet

Dënuar me burgim të përjetshëm, lirohet anëtari i bandës së Durrësit

Shkruar nga Liberale
Dënuar me burgim të përjetshëm, lirohet anëtari i

Është liruar nga burgu Indrit Dokle, anëtar i bandës së Durrësit dhe i dënuar më parë me burgim të përjetshëm.

Vendimin e ka marrë Gjykata e Krujës. Avokati i Doklës ka deklaruar gjatë seancës se klienti i tij “ka kryer 25 vite burgim dhe është sjellë mirë”. Ai gjithashtu deklaroi se Dokle nuk është në gjendje të mirë shëndetësore.

Indrit Dokle kishte kërkuar më parë rrëzimin e dënimit me burgim të përjetshëm, por kërkesa nuk u pranua nga Gjykata Kushtetuese./Gazeta Liberale

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH