Bota

Bie zjarr në katin e parë të një pallati, konfirmohen 12 të vdekur deri tani! (Detaje)

Shkruar nga Liberale

Bie zjarr në katin e parë të një pallati, konfirmohen 12

Një zjarr ka shpërthyer ditën e sotme në katin e parë të një pallati 16-katësh ku humbën jetën 12 persona dhe 11 morën lëndime, shtatë prej të cilëve janë në gjendje të rëndë. Ngjarja e rëndë ndodhi në Sisli të Stambollit. Pas aksidentit në vendngjarje kanë mbërritur forcat e policisë, zjarrfikëset dhe ekipet mjekësore.

Në njoftimin e administratës së Stambollit, thuhet se zjarri dyshohet të jetë shkaktuar nga punimet e rinovimit.

Sipas njoftimeve, një shpërthim ka ndodhur në skenën e klubit të natës të quajtur Masquerade, që ndodhet në katin përdhes të një pallati 16-katësh, i cili ishte i mbyllur për Ramazan teksa po rinovohej. Pas shpërthimit ka rënë zjarr në lokalin e natës. Ndërsa zjarri u përhap, klubi dhe ndërtesa u mbushën me tym. Në atë moment, ata që ishin në klub dhe në ndërtesë mbetën të bllokuar.

Poll
SHQIPENGLISH