Kosova

Flakët e zjarrit përfshijnë Spitalin e Përgjithshëm të Pejës

Shkruar nga Liberale

Flakët e zjarrit përfshijnë Spitalin e Përgjithshëm

Një zjarr ka përfshirë katin e katërt të Spitalit të Përgjithshëm të Pejës.

Sipas njoftimit të spitalit, pjesëtarët e sigurimit kanë intervenuar menjëherë në shuarjen e zjarrit dhe po ashtu janë njoftuar Policia dhe Zjarrfikësit.

“Rreth orës 4 të mëngjesit të sotëm ka pasur një zjarr në katin e IV-të, të Spitalit të Përgjithshëm në Pejë. Pjesëtarët e sigurimit kanë intervenuar menjëherë në shuarjen e zjarrit dhe po ashtu janë njoftuar Policia dhe Zjarrfikësit. Dyshohet se zjarri është shkaktuar si pasojë e një defekti në sistemin elektrik”, thuhet në njoftim.

Sipas njoftimit me intervenimin e shpejtë është ndalur përhapja e zjarrit, por një dhomë ku kanë qenë pajisjet e Teknologjisë Informative është djegur.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH