Bota

E rëndë në Indi, mbytet varka me nxënës shkolle

Shkruar nga Liberale
E rëndë në Indi, mbytet varka me nxënës shkolle

Të paktën 12 fëmijë dhe dy mësuesit e tyre u mbytën në Indi, kur varka me të cilën po udhëtonin gjatë një pikniku u përmbys.

Ekipet e shpëtimit arritën të nxjerri në breg disa nga fëmijët nga liqeni Harni në qytetin Vadodara dhe janë ende duke kërkuar për dy të tjerë, që aktualisht konsiderohen të zhdukur.

Qeveria federale do të sigurojë kompensim prej 200,000 rupi (2,400 dollarë) për familjet e të vdekurve dhe 50,000 rupi për të lënduarit, tha zyra e kryeministrit.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH