Aktualitet

Balla takon kreun e Maqedonisë: Shengeni rajonal, domosdoshmëri

Shkruar nga Liberale
Balla takon kreun e Maqedonisë: Shengeni rajonal, domosdoshmëri

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste të Shqipërisë, Taulant Balla gjatë vizitës në Shkup u prit në një takim të veçantë nga Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski.

Gjatë takimit, Balla dhe Presidenti Pendarovski ndanë vlerësimin e përbashkët se shengeni rajonal është një domosdoshmëri historike për të gjitha vendet e Ballkanit Perëndimor.

"Gjatë vizitës në Shkup u prita në një takim nga Presidenti i Maqedonisë së Veriut SHTZ Stevo Pendarovski. Ndamë me Presidentin vlerësimin e përbashkët se shengeni rajonal është një domosdoshmëri historike për të gjitha vendet e Ballkanit Perëndimor, me fokus në zgjerimin hapësirës së lirisë së lëvizjes për njerëzit, mallrat, shërbimet, kapitalet etj", shkruan Balla.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH