Aktualitet

Baçe: Si u përdhunua nëna kosovare 93-vjeçe në sy të fëmijëve

Shkruar nga Liberale
Baçe: Si u përdhunua nëna kosovare 93-vjeçe në sy

Akademiku shqiptar, Apollon Baçe, ndau në studion e "360 Gradë" rrëfimin e një të moshuare nga Kosova që ja kishte rrëfyer gjatë kohës së luftës në Kosovë, si dëshmi e masakrave dhe krimeve të kryera nga regjimi serb ndaj popullsisë shqiptare.

Apollon Baçe: Kam takuar një grua kur isha atje 93-vjeçe dhe më ka thënë se më kanë përdhunuar serbët në sy të fëmijëve. Ka përfunduar e lënduar fizikisht. Është shumë makabër dhe habia e saj ishte: Pse mua kur kishte vajza 18 vjeçe? Qëllimi është poshtërimi. Urrejtja lind nga propaganda, ministër i propagandës ka qenë Vuçiç.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH