Aktualitet

Arsyet pse të njerëzit e lindur në tetor janë më të veçantë

Shkruar nga Liberale
Arsyet pse të njerëzit e lindur në tetor janë më

Fëmijët e lindur në tetor janë të veçantë! Bazuar në studime shkencore ka disa arsye pse!

Do të jenë sportistë të mirë.

Nëse bebushi yt vjen para Halloween-it, visheni si atlet, që ta përgatisni për të ardhmen. Bazuar në studimet e fundit, bebet e lindura në tetor, do të jenë me shumë mundësi sportistët e së nesërmes. Kjo për shkak se janë më të fortë fizikisht se fëmijët e lindur në muajt e tjerë, me përjashtim të shtatorit dhe nëntorit. Fëmijët e lindur në vjeshtë kanë kocka dhe muskuj më të fortë.

Kanë potencial për t’u bërë lidera!

Një pjesë e mirë e liderave të Amerikës kanë lindur në këtë muaj, kështu që përgatiteni veten nëse shihni që bebi ka prirje politike. Është e shkruar në yje!

Ata kanë më shumë shanse të festojnë ditëlindjen e 100-të!

Sipas një studimi të bërë në 2011 në universitetin e Chicago-s, njerëzit e lindur në tetor kanë më shumë shanse të jetojnë një shekull, krahasuar me ata të lindurit në prill.

Kanë më pak probleme kardiake.

Bebet e tetorit kanë zemra të forta, diçka që shpjegon edhe më mirë faktin më lart!

Nuk kanë probleme me shëndetin mendor.

Ekspertët kanë arritur në përfundimin se njerëzit e lindur në tetor janë ata që kryejnë më pak vetëvrasje. Kujdesen dhe janë të shëndetshëm mendërisht, njësoj si fizikisht./Living

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH