Globi

Anulon vizitën në Malin e Zi, Mitsotakis, pozitiv me koronavirus: Përqafimet në fushatë të këndshme, por më kushtuan

Shkruar nga Liberale
Anulon vizitën në Malin e Zi, Mitsotakis, pozitiv me koronavirus:

Deputeti dhe ish-kryeministri grek, Kyriakos Mitsotakis, i cili fitoi zgjedhjet e fundit, ka anuluar vizitën e tij në Malin e Zi, pasi ka rezultuar pozitiv me koronavirus.

Lajmi është bërë i ditur nga vetë Mitsotakis, ku nëpërmjet një video-mesazhi në Instagram ka thënë se “përqafimet dhe puthjet e periudhës parazgjedhore janë gjithmonë shumë të këndshme, por ndonjëherë kanë edhe një çmim. Sot bëra testin për Covi , jam pozitiv”, tha ai.

Sekretari i Komitetit Politik të partisë së tij, Pavlos Marinakis dhe partneri i presidentit të ND-së, Dimitris Tsiodras, rezultuan pozitivë me Covid-19.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH