Aktualitet

Ambasadorja e SHBA, mesazh klasës politike: Mjaft më me lojëra…

               Publikuar në : 11:25 - 22/05/20 liberale

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim duke mbërritur në KPA tha për mediat se nuk duhet të vazhdohet më me lojëra, ndërsa u shpreh se reforma në drejtësi dhe reforma zgjedhore janë të domosdoshme që Shqipëria të mund të hyjë në familjen e madhe europiane.

“Ne duam që Shqipëria të jetë një aleat i fortë i SHBA dhe duam që të jeni pjesë e familjes europiane. Reforma Zgjedhore dhe reforma në drejtësi janë të domosdoshme. Mjaft më me lojëra.

Është koha të realiohet reforma zgjedhore dhe ajo në drejtësi, sic drejteuesit i kanë drejtuar popullit shqiptar, ashtu sikundër populli shqiptar pret”, u shpreh Kim. /Gazeta Liberale

Tags: , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back