Sport

Aksidentohet rëndë mesfushori i Serie A, makina përmbyset dhe shpërthen në flakë

Shkruar nga Liberale
Aksidentohet rëndë mesfushori i Serie A, makina përmbyset dhe

Mesfushori i skuadrës italiane Udineze, Uollas Souza ka shpëtuar mrekullisht nga një aksident i frikshëm, i cili mund të kishte qenë fatal.

Aksidenti ka ndodhur gjatë mbrëmjes së djeshme në Viale Venezia në Udine, pasi makina me të cilën futbollisti po lëvizte doli nga rruga duke u përmbysur,  më pas duke shpërthyer në flakë.

Raportohet se lojtari ka dalë nga makina para shpërthimit me ndihmën e disa kalimtarëve të rastit, fatmirësisht pa asnjë dëmtim.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH