Mal i Zi

Abazoviç mbledh sot Këshillin e Sigurisë Kombëtare

Shkruar nga Liberale
Abazoviç mbledh sot Këshillin e Sigurisë Kombëtare

Kryeministri me mandat teknik në Malin e Zi ka thirrur në mbledhje Këshillit e Sigurisë Kombëtare.

Siç është paralajmëruar, seanca do të fillojë në orën 11:00, shkruan RTCG.

Krahas Abazoviçit, Këshilli përbëhet nga: Filip Axhiç, Ministër i Punëve të Brendshme dhe Koordinator i Ministrisë së Mbrojtjes, Marko Kovaç, Ministër i Drejtësisë, Aleksandër Damjanoviç, Ministër i Financave dhe Boris Miliç, ushtrues detyre i drejtorit të Agjencisë Kombëtare të Sigurisë.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH