Aktualitet

Zjarr në Dhërmi, tymi dëmton pushimet e mijëra turistëve

Shkruar nga Liberale
Zjarr në Dhërmi, tymi dëmton pushimet e mijëra

Ka rënë një zjarr dhe ka dëmtuar pushimet e tuistëve në Dhërmi, teksa tymi është përhapur në të gjithë zonën e plazhit.

Njoftohet gjithashtu se tymi është përhapur në të gjithë hotelet e zonës dhe me vështirësi duket plazhi.

Ndërkohë kjo situatë vijon akoma dhe ende autoritetet nuk kanë marrë masa për të shuar zjarrin që po dëmton pushimet e mijëra turistëve të huaja dhe vendas në zonën e Dhërmiut.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH