Aktualitet

Video/ Shkatërrohet banda e grabitësve shqiptarë, mes tyre një femër

Shkruar nga Liberale
Video/ Shkatërrohet banda e grabitësve shqiptarë, mes tyre

Policia spanjolle ka shkatërruar bandën e grabitësve, pjesë e së cilës ishin tre shqiptare, dy burra dhe një grua.

Mediat kanë nxjerrë pamje nga aksioni i policisë për vënien nën pranga të grabitësve.

Shqiptaret vidhin kryesisht banesa në Pontevedras në Spanjë, duke shfrytëzuar natën. Vetëm së fundi ata kanë kryer gjashtë grabitje me një vlere totale te sendeve të vjedhura 25 mije euro.

Gjatë kontrollit në banesat e tyre u sekuestruan para, bizhuteri te shumta futur ne çorape, si dhe sende të tjera me vlerë./Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH