Aktualitet

Video/ Rama i jep makinës pa prekur timonin: Ju rrofshin patentat...

Shkruar nga Liberale

Kryeministri Edi Rama ka publikuar një video në  Facebook ku shihet se ndodhet në një makinë që ecën në mënyrë automatike.

Ndërsa, ka njoftuar se në Shqipëri, si pak vende të botës, po futen makina që ecin në mënyrë automatike, ai thotë me ironi, se shumë shpejtë s’do ketë nevojë për patenta, pasi makinat do të ecin vetë.

"“ME TIMON PA TIMON SHOFERI JON OSHT KAMPION” thotë ajo kënga e vjetër, ndërsa këtu jam unë që i jap makinës pa prek timon me dorë...?

Sot nisi në Shqipëri revolucioni industrial mbi teknologjinë 5G, me një investim fillestar prej 150 milionë Eurosh nga kompania Vodafone? Ky revolucion do të transformojë rrënjësisht çdo sektor, nga ekonomia tek financat dhe energjia, nga bujqësia tek shëndetësia dhe arsimi, duke bërë të mundur të paimagjinueshmen jo në shekujt, po në vitet që vijnë? , shkruan Rama./Gazeta Liberale

https://www.facebook.com/edirama.al/videos/535439997257640/

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH