Kryesore

Video/ Nxënësi hyn me armë, mësuesi shmang tragjedinë me një përqafim

               Publikuar në : 10:58 - 20/10/19 liberale

Një tragjedi është parandaluar në SHBA nga një mësues i fizkulturës, i cili është edhe trajner i ekipit të futbollit.

Një nxënës ka hyrë i armatosur në klasë, ndërsa shihet nga kamerat e sigurisë se nxënësit vrapojnë të tmerruar.

Mësuesi shihet se si përqafohet me nxënësin, duke e hutuar, e më pastaj një person tjetër, ia merr armën nga dora.

“The Guardian” shkruan se pas arrestimit të nxënësit 19-vjeçar, është konstatuar se ai vuante nga një krizë emocionale. Ai ka pranuar fajin dhe gjykata e ka dënuar me tre vite shërbim prove./Gazeta Liberale

Tags: , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back