Globi

Video/ Gruaja del e zhveshur nga makina dhe qëllon me armë ndaj automjeteve në rrugë

Shkruar nga Liberale
Video/ Gruaja del e zhveshur nga makina dhe qëllon me armë ndaj

Një grua e zhveshur, e armatosur me një armë, hapi zjarr ndaj makinave që kalonin në autostradë. Të shtënat kanë ndodhur në urën e Gjirit San Francisko-Oakland. Nuk raportohet për të lënduar, ndërsa gruaja është arrestuar.

Patrulla e autostradës së Kalifornisë thotë se rreth orës 16:40, telefonuesit raportuan një shofere që po shkonte drejt lindjes në urë.

Në një moment, ajo u ndal në urë, doli nga makina e saj dhe filloi t'u bërtiste shoferëve të tjerë me një thikë në dorë. Por ajo u kthye në makinë dhe doli për herë të dytë me armë.

"Ajo po bërtiste ndaj automjeteve të tjera, ajo filloi të qëllonte në ajër dhe më pas, ndërsa automjetet e tjera dukej se ishin disi të hutuara se çfarë po ndodhte - ndoshta duke menduar se kishte një përplasje dhe ata po përpiqeshin të lëviznin rreth saj", tha zëdhënësi, zyrtari Andrew Barclay. "Ndërsa ata po përpiqeshin të lëviznin përreth, ajo filloi të qëllonte në drejtim të atyre automjeteve të tjera."

Ajo u dërgua në spital për një vlerësim fizik dhe psikiatrik dhe qëndron në një ndalim 72 orësh në spital.

"Ndërsa ne e dimë se është një person që po përjeton një krizë të shëndetit mendor, ne kemi gjithashtu një skenë krimi që duhet ta trajtojmë. Ne duhet ta përpunojmë atë skenë," tha Barclay.

Skena e rrezikshme dhe e çuditshme ka shkaktuar vonesa të rënda në trafik për drejtuesit e mjeteve.

https://youtu.be/xqVkCGPNNWs

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH